Psychoterapia Integratywna łączy wiele podejść w celu diagnozowania i pracy terapeutycznej, aby w jak najkrótszym czasie znaleźć sedno problemu i jego rozwiązanie (terapia krótkoterminowa).


Psychoterapia wymaga uważnego i indywidualnego traktowania człowieka. W psychoterapii integratywnej nie można dopasowywać człowieka do teorii i pracować według podręcznika, bo takim podręcznikiem jest właśnie sam człowiek – tyle, że nieprzeczytanym. Jest nim też psychoterapeuta, który z całą swoją biblioteką jest w służbie tego, by osoba, z którą pracuje, poznała samą siebie i wiedzę tą integrowała z otaczającym ją światem. Głównymi nurtami, w których pracujemy, jest Psychoterapia Integratywna (
Jakub Bieniecki), oraz psychoterapia Gestalt (Joanna Kubicka-Jakuczun). W naszej pracy wykorzystujemy dorobek takich modalności jak: psychodynamiczna, psychoanalityczna, behawioralno-poznawcza, ericksonowska, gestalt, psychosomatoterapia. W swojej pracy korzystamy także z elementów hipnozy, treningu uważności (mindfulness), technik pracy z ciałem (bodywork).