Gabinet Psychoterapii Integratywnej
Strona główna Psychoterapia O mnie Kontakt Cennik Linki
Warsztaty relaksacyjne - Trening Autogenny Schultza i metodą Jacobsona

Trening autogenny to system doświadczeń relaksacyjnych opracowanych przez Johannesa Schultza, w którym poprzez elementy autosugestii można wpływać na własne ciało i świadomie wywoływać stan spokoju, relaksu i odprężenia. Trening Schultza ma szerokie zastosowanie w leczeniu wspomagającym przy zaburzeniach psychosomatycznych, czy dolegliwościach hormonalnych. Dzięki stosowaniu metody można uzyskać: obniżenie napięcia mięśniowego ciała , powstałego na skutek przewlekłego stresu, jak również wspomóc proces zasypiania w sytuacjach wzmożonej czujności powodowanej czynnikami zewnętrznymi lub wewnętrznymi.

Trening relaksacyjny Jacobsona zawiera w sobie filozofię odprężenia psychicznego, która wynika w naturalny sposób z odprężenie fizycznego. Efekt rozluźnienia i odpoczynku uzyskuje się poprzez doświadczenie dwóch odrębnych stanów - napięcia oraz odprężenia. Systematyczne ćwiczenia pozwalają na wykształcenie nawyku rozluźniania własnych mięśni. Korzyści: obniżenie natężenia lęku, wzmocnienie zaufania do siebie, zmniejszenie nadciśnienia i poprawa pracy narządów wewnętrznych, wzmocnienie samoświadomości własnych emocji.

Zapraszamy na cykl grupowych spotkań do Gabinetu Psychoterapii Integratywnej w Zielonej Górze.
Terminy spotkań:

  • Trening autogenny Schultza - 10 grudnia 2016 (sobota) o godzinie 10.00
    - bezpłatne;
  • Trening metodą Jacobsona - 10 grudnia 2016 (sobota) o godzinie 11.30
    - koszt 30zł

Czas trwania: 50 minut
Ilość osób w grupie: od 3 do 5 osób
Osoba prowadząca: Joanna Kubicka-Jakuczun
Informacje dodatkowe:

  • aby skorzystać z oferty, proszę o wcześniejszy kontakt telefoniczny –
    zapisy – kontakt: 501529580
  • doświadczenia relaksacyjne odbywają się na materacach, także prosimy o przygotowanie wygodnych ubrań, dodatkowych skarpet (uczestniczy biorą udział w warsztacie bez obuwia)

Planujemy również inne doświadczenia relaksacyjne: relaksacje-wizualizacje, elementy treningu uważności.