Gabinet Psychoterapii Integratywnej
Strona główna Psychoterapia O nas Kontakt Cennik Linki
Joanna Kubicka JakuczunJoanna Kubicka-Jakuczun - psychoterapeutka, psycholog kliniczny UAM w Poznaniu. Absolwentka Szkoły Pomocy Psychologicznej
i Psychoterapii Gestalt we Wrocławiu.
Uczestnik wielu szkoleń i treningów rozwojowo-terapeutycznych prowadzonych w konwencji psychoterapii Gestalt, psychoterapii eriksonowskiej i systemowej.

Posiada uprawnienia do pracy z grupą "Studium umiejętności pracy z grupą" metodą warsztatową prowadzonego przez Pracownię Psychologiczną "Spotkanie" w Poznaniu (placówka rekomendowana przez Polskie Towarzystwo Psychologiczne).
Ukończyła specjalistyczne szkolenia w zakresie:
- pracy z osobami doświadczającymi zaburzeń psychosomatycznych,
- pracy psychoterapeutycznej z osobami, które znalazły się w sytuacji traumatycznej (PTSD, ostra reakcja na stres, zespół stresu bojowego i inne)
- pracy z osobami doświadczającymi trudności w obszarze odżywiania (anoreksja, bulimia, objadanie).

Posiada wieloletnie doświadczenie oraz sukcesy w pracy terapeutycznej z trudnościami depresyjnymi, lękowymi, zaburzeniami obsesyjno-kompulsywnymi, zaburzeniami psychosomatycznymi i trudnościami w sytuacjach kryzysowych, problemami rodzinnymi (ze szczególnym zwróceniem uwagi na; kryzys dojrzewania młodzieży).

Trzonem podejścia terapeutycznego, w którym pracuje jest psychoterapia humanistyczna Gestalt i ericksonowska, którą integruje z takimi modalnościami jak: psychodynamiczna, psychoanalityczna, systemowa, czy terapia poznawczo-behawioralna. 


Obecnie prowadzi zajęcia z psychologii na Uniwersytecie Zielonogórskim oraz pracuje jako psycholog szkolny.